n_108365_1Turqia goditet sërish nga një sulm tjetër terrorist. Mësohet se një person ka tentuar të hyjë në godinën e Drejtorisë së Policisë në Gaziantepi, ndërsa për pasojë u plagos rëndë një polic. CNN turk shkruan se terroristi, që kishte dhe bombë në trup, mbeti i vrarë, ideniteti i të cilit nuk dihet ende. Në vendin e ngjarjes u dërguan menjëherë përforcime, në mesin e të cilëve edhe ekipe të forcave të ndërhyrjes së shpejtë, si dhe punonjës të shëndetësisë. Në zonë vazhdon operacioni për kapjen e terroristit apo të terroristëve të tjerë, që arritën të arratisen nga vendi i ngjarjes. Prej kohësh Turqia është përfshirë nga sulme terroriste, ku i fundit ishte ai në një klub nate gjatë natës së ndërrimit të viteve, ku vdiqën 35 persona.untitled-12turqi-1

Recommend to friends
  • gplus
  • pinterest

Leave a comment