Një mënyrë efektive për të hequr pa dhimbje dhe natyrshëm gurët në veshka

Gurët në veshka janë me të vërtetë të padurueshëm dhe shkaktojnë dhimbje, e çdokush që vuan prej tyre e di shumë mirë se janë me të vërtetë të bezdisshëm dhe që problemi më i madh është kur njerëzit duhet të urinojnë.  Ato shkaktojnë dhimbje në veshka si dhe në kanalet e urinës. Simptomat janë aromë e keqe në urinë, apo edhe shenja gjaku disa herë.

Lajmi i mirë është se ka një përbërje natyrale kuruese, e cila mund të zgjidhë në mënyrë të suksesshme problemin e gurëve në veshka dhe njëkohësisht t’ju shpëtojë prej tyre në një mënyrë jo të dhimbshme.

Përbërësit

1 filxhan me shurup të pastër maple (e gjeni në farmaci, male është një lloj bime kurative)

250 gr vaj ulliri ekstra i virgjër

205 gr limon

250 rrënjë majdanozi

250 gr majtë organik i papërpunuar

Përgatitja

Pastroni limonin dhe prijeni atë në copa të holla. Më pas shtrydheni mirë dhe prisni rrënjët e majdanozit në copa të vogla duke i përzier mirë me limonin. Më pas shtoni mjaltin, vajin e ullirit dhe shurupin e maple. Përziejini mirë deri sa të bëhet një masë e trashë kremoze dhe homogjene. Hidheni përzierjen në një shishe qelqi dhe mbajeni në frigorifer.

Konsumi:

Hani një lugë gjelle nga kjo përzierje çdo mëngjes esëll. Konsumoni shumë lëngje frutash dhe ujë gjatë ditës. Përveç se ka një shije shumë të mirë, kjo përbërje ju ndihmon të mbani larg infeksionet urinare dhe bakteriale.

Të ngjashme

Recommend to friends
  • gplus
  • pinterest

Leave a comment