Sonte (e diel) në Milano zhvillohet derbi ndërmjet dy klubeve kryesore të qytetit, Inter dhe Milan.

Derisa e gjithë vëmendja e dashamirëve të futbollit do të jetë te kjo sfidë, në faqet rozë është duke u përfolur edhe një garë tjetër.

Është fjala për femrat e bukura, të cilat do të jenë të pranishme në tribunat e stadiumit, por edhe fanset e famshme të dy klubeve, të cilat vazhdimit publikojnë fotografi atraktive në rrjetet sociale.

Gruaja e Icardi, Wanda (Instagram)

Gruaja e sulmuesit të Interit, Mauro Icardit, Wanda Nara, nuk mund të mungojë në këtë eveniment të madh sportiv.

Wanda është njëra prej femrave më të njohura në futbollin italian (Instagram)

Nga afër ndeshjen do ta shikojë edhe Irene Gonzalez, partnerja e mbrojtësit të Milanit, Mateo Musacchio.

Musacchio është në lidhje me bukuroshen Irene Gonzalez (Instagram)

Irene Gonzalez është shumë e ndjekur në rrjetet sociale (Instagram)

Modelja dhe aplikuesja e stilit të lirë, Astrid Ericsson, është një tifoze e madhe e Nerazzurrëve.

Bukuroshja suedeze që bën tifo për Interin (Instagram)

Astrid është një prej modeleve të shumëpëlqyera (Instagram)

Chiara Cappelletto është një tjetër bukuroshe, të cilën Interi e ka zgjedhur të jetë imazhi i abonimeve për sezonin 2017/2018.

Chiara është edhe imazhi i zikaltërve (Instagram)

Atë e njohin mirë tifozët e Interit (Instagram)

Gjysma e bukur e mesfushorit të Milanit, Suso, quhet Alis Rodriguez.

Suso dhe Alis Rodriguez (Instagram)

Alis do ta mbështesë parterin e saj në derbi (Instagram)

Sulmuesi i Rossonerëve, Fabio Borini, pret mbështetjen e gruas së tij, Erin.

Erin është gruaja e Borinit (Instagram)

Bukuroshja që e shoqëron sulmuesin e Milanit (Instagram)