tumblr_ojhmqkIzJF1r9pt1so1_500Priyanka Chopra, një aktore e famshme indiane, këngëtare dhe një ikonë bukurie në botë është shembulli më i mirë për efikasitetin e produkteve natyralë. Me vetëm këta dy përbërës ajo ka arritur t’a mbajë lëkurën e saj të freskët dhe pa rrudha. Dhe e dini cila është pjesa më e bukur? Këta dy ingredientë janë të përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. “Hidratimi është kryesore për shëndetin e lëkurës dhe për shkëlqimin e saj,” shpjegon Priyanka. Ajo rekomandon se çdo femër duhet ta lajë fytyrën me patjetër përpara se të shkojë në shtrat.

Maska që ajo përdor ka vetëm dy përbërës:

2 lugë gjelle lëng limoni i shtrydhur

½ filxhan çaji kos

Thjesht përzieni përbërësit në një tas dhe më pas aplikojeni maskën në fytyrën tuaj. Lëreni 30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Recommend to friends
  • gplus
  • pinterest

Leave a comment