Prezantuesja atraktive, Liberta Spahiu, gjithnjë siguron të rrëmbejë vëmendjen.

Kësaj radhe Libi ka treguar anën e saj serioze me një fustan të gjatë shkëlqyes.

Ky fustan i punuar nga disenjatori i saj, Valdrin Sahiti është me ngjyrë të kuqe dhe mund të thuhet se i shkon shumë bukuroshes.

Ajo vazhdon të jetë e angazhuar me emisionin e saj Prive në Klan Kosova, i cili është nga emisionet më të shikuara të shoubizit.

Liberta vazhdon të jetë pa të dashur dhe jeta e saj nuk është pjesë e spekulimeve mediatike.

Aktualisht prezantuesja është e angazhuar në emisionet e fundvitit në Klan Kosova ku si autore po tenton të bëjë ndryshime për këtë vit.

Liberta në këtë televizion kryen edhe funksione tjera drejtuese bashkë me Alaudin Hamitin.