google-1

Google ka krijuar një video të quajtur “Year In Search” në të cilën përfshihen të gjitha momentet më kulminante e më të “nxehta” të vitit 2016.

Siria sërish ishte në qendër të vëmendjes për masakrat që po kryhen atje, Britania e Madhe doli nga Eurozona, Rusia aneksoi Krimenë, Turqia është një hap larg shtetit diktatorial, Koreja e Veriut mbeti sërish një kërcënim për rajonin, Kina dhe fqinjët janë në tension të vazhdueshëm, sulmet terroriste tronditën Evropën dhe Donald Trump u zgjodh president i SHBA-ve.

Edhe kinemaja e sporti patën disa ditë të bukura këta 12 muaj, ku përmendim “50 Shades of Grey”, Euro 2016 dhe Lojërat Olimpike Rio 2016. Të gjitha këto mun dt’i shihni në vetëm dy minuta.

Të ngjashme

Recommend to friends
  • gplus
  • pinterest

Leave a comment